+90 (850) 800 20 08

Biologique Recherche Paris – Güzelliğin Merkezi Paris’i Ayağınıza Getirecek Marka

40 yıl önce estetik ve güzelliğin merkezi Paris’te kurulan Biologique Recherche, başlangıçta cilt bakım uzmanları için formüle edildi. Sonrasında ise gelen ilgi sonucu herkes tarafından kullanılması kolay ama etkili ürünler tasarlama başladı Biologique Recherche. Ürünlerini tamamen klinik bir yaklaşımla, etkileyici sonuçlar yakalamak için geliştiriyorlar. Her formülü güçlü, etkili ve yenilikçi, yüksek konsantrasyonlarda botanik, deniz ve biyolojik ekstrakt içerir- bu yüzden dünya çapında cilt bakımı uzmanları ve meraklıları tarafından büyük ilgi görmekte.

Dünya çapında güzellik editörleri ve makyaj sanatçıları tarafından övülen Fransız cilt bakım Biologique Recherche, klinik metodolojiye de büyük öncelik veriyor. Rutininizin cildinizin değişen ihtiyaçlarına bağlı olarak, sadece yıllar boyunca değil, günlük olarak bile değişmesi gerektiğine inanıyorlar. Tüm ihtiyaçlarınızı kapsayacak şekilde, güçlü formülasyonlarla farklı sorunları hedefleyen 100’den fazla bakım ürüne sahipler!

BIOLOGIQUE RECHERCHE’IN ÜNLÜ METHODOLOJİSİ

DEĞERLENDİRME AŞAMASI

“CİLDİNİZİN ÖZEL İHTİYAÇLARININ ANALİZİ”

Tedavinizden veya cilt bakım rutininizi belirlemeden önce, Biologique Recherche hakkında bilgili bir cilt bakım uzmanı tarafından, “Cilt Durumunuzu ©” belirlemek için kapsamlı bir cilt analizi gerçekleştirilir.

BAŞLANGIÇ AŞAMASI

“EPİDERMİSİN BAKIMI VE CİLT KALKANLARINI DEVREYE SOKMA”

Bu aşamada tedavi protokolünüz belirlenir ve cilt problemlerinize karşı savaş başlar. Bu aşamada önemli olan cildinizin temizlenmesi ve hazırlanmasıdır. Dış etkenler ile yıpranmış olabilecek epidermisinizi (kalkan etkisi gören, cildinizin en dış tabakası), hayata geçirmek için cildinizin derin ve titiz bir şekilde temizlenir.

TEDAVİ AŞAMASI

“CİLT SORUNLARINIZIN HEDEFLENMESİ”

Son aşamada, cildinizin ihtiyaçları karşılanır ve epidermisinizin kendi kendini yenileme potansiyeli katlanır. Cildinizi parlaklık katılır, nemlendirilir ve beslenir.

Defalarca kanıtlanmış güçlü methodoloji ile güzellik konusunda Biologique Recherche sizler için hazır.
Markayı ve en iyi ürünlerini daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için, Biologique Recherche cilt bakım ürünlerinin en popülerlerini gelin birlikte inceleyelim ve tüm dünyanın bahsettiği bu ürünlere bir göz atalım.

YÜZÜNÜZE ÖZEL

“LOTION P50”

“Crème de la Crème”

Cilt bakım ve sağlık camiasında ünüyle bilinen “Lotion P50”, Nicole Kidman, Mandy Moore, Mary-Kate Olsen gibi birçok ünlünün de vazgeçemediği bir ürün. P50’nin eşsiz formülü sayısız ödül kazandı ve ünlüler, editörler, cilt bakım guruları, estetisyenler ve hatta dermatologlar tarafından incelendi ve beğenildi. Sormamız gereken şey “Bu ürün gerçekten değer mi?” Çünkü sosyal medyada beş saniye geçiren herkesin bildiği gibi, bir ünlünün bir şey hakkında konuşması, iyi olduğu anlamına gelmiyor.

Öncelikle P50 ‘nin başlıca özelliklerini ve yararlarını sıralayalım;

 • İçerik olarak inanılmaz kaliteli. İçinde Alpha Hidroksi (AHA), Salisilik asit, Laktik Asit gibi cildiniz için harikalar yaratacak bileşenlere sahip ve yaban turpu konsantresi ile geliştirilmiş bir yapısı var.
 • Yüzünüzdeki ölü deriyi pul pul dökmek istiyorsanız, bulabileceğiniz en iyi ürünlerden bir tanesi bu.
 • Cildinizi derinlemesine temizler ve saflaştırır.
 • Cildin asit Ph dengesini korur ve düzenler.
 • Epidermisin doğal peeling sürecini ve epidermal kalkanın yeniden güçlenmesini hızlandırır. Güçlendirilmiş epidermis daha sonra koruyucu işlevlerini tamamen yerine getirir ve cildin kendini yenileme potansiyelini artırır.

-Adından da anlaşılacağı gibi, Losyonlar P50 cildi 50 gün boyunca nazikçe yeniler, bu da nazik ama etkili bir peeling işlemi için yaklaşık iki epidermal döngüyü temsil eder.

-P50’yi günde iki kez yüzünüze, boynunuza ve dekoltenize, cilt temizliğinizden sonra ve serumlarınızdan, nemlendiricilerinizden önce uygulamalısınız.  P50 kullandığınız ilk hafta boyunca, önce bir gazlı bez pedi veya pamuklu bezi suyla önceden nemlendirin, ardından pedi P50 ile doyurun ve hafifçe yukarı doğru hareketler kullanarak cildinize bastırın.

-P50’yi ilk kullanmaya başladığınızda biraz geçici kızarıklık ve karıncalanmanın normal olduğunu belirtmek gerekir.

-Biologique Recherche, P50’yi bir losyon olarak adlandırsa da cilt tipleri ve sorunları farklı farklı olduğundan dolayı ‘P50’ nin 6 farklı versiyonunu üretmiştir. Kısaca farklı versiyonları tanımlamak gerekirse;


P50 1970

Bu orijinal Biologique Recherche P50 formülüdür ve aynı zamanda en güçlü olanıdır. Cildinizi yeniden yüzeye çıkarmaya yardımcı olmak için fenol, sirke, laktik asit ve salisilik asit gibi güçlü eksfoliyatörlerden oluşan bir kokteyl içerir.


P50

Formül P50 1970’e benzer, ancak bu ürün fenol içermez. Aynı zamanda yağlı ciltli, siyah noktalar veya kızarıklığa veya hassasiyete eğilimli olmayan sivilceleri olan herkes için de harika bir üründür.


P50V 1970 ve P50V

Bu orta güçte formüller kuru veya mat cilt tipleri için idealdir. AHA’lara, BHA’lara ve PHA’lara ek olarak, iltihabı en aza indirmeye ve cildi aydınlatmaya yardımcı olmak için B3 vitamini (aka niasinamide) içerirler.

*P50 1970, Fenol içerdiği için Avrupa’da ve Türkiye’de satışına izin verilmemektedir.


P50W

Hassas bir cildiniz varsa veya peeling asitleri kullanma konusunda tamamen yeniyseniz, P50W tam size göre. P50’lerin en naziğidir ve kızarıklık veya tahriş yaşama eğiliminde olan herkes için en iyi seçenektir.


P50 PIgm 400

Bu versiyon özellikle, cildinde koyu lekeler veya hiperpigmentasyon sorunu çekenler için tasarlandı.


Masque Vivant

“Yaşamınızı Güzelleştirecek Bir Maske”

Masque Vivant şu anda Biologique Recherche tarafından “arındırıcı” bir yüz maskesi olarak tanımlanıyor. Kullanımı sadece sivilce engellemek için değil, yüzünüze detaylı bakım yapmak içindir. Eğer piyasadaki en iyi yüz maskelerinden bir tanesini istiyorsanız, maya özünden üretilen bu büyülü maskeyi denemelisiniz. Düzenli Masque Vivant kullanımı sonrası cildiniz yaşlanmak ne demek unutacak!

 • Aşırı yağ üretimini azaltır
 • Lekelerin iyileşmesini hızlandırır
 • Cilt tonunu aydınlatır ve eşitler
 • Gözeneklerin zamanla daha küçük görünmesini sağlar
 • Cildi sıkılaştırır
 • Nemlendirir ve yatıştırır
 • Kırışıklıkları önler

“Formüller, hidroksil asitlerin benzersiz kombinasyonu nedeniyle çok etkili. Formüller, eşit bir cilt tonunu teşvik etmek için ölü hücreleri ve ciltteki renk eşitsizliğini gideren laktik asit ve elma sirkesi gibi doğal peeling bileşenleri sunuyor. “

-Dr. Philippe Allouche – Biologique Recherche CEO

VÜCUT BAKIMINIZ İÇİN SEÇENEKLER

Crème R-STRIA

“Kırmızı Çatlak İzlerine Elveda”

Crème R-Stria, kırmızı çatlakların görünümünü önleyen ve azaltan bir vücut bakım ürünüdür. Yatıştırıcı ve uyarıcı aktif bileşenlerden oluşan kokteyli, cildi iyileştirmek ve iltihabı hafifletmek için birleşir.

 • Enflamatuar çatlak izlerini yatıştırır.
 • Tonları düzeltir ve epidermisi sağlamlaştırır
 • Cildin dokusunu iyileştirir ve pürüzsüzleştirir
 • Dermal rekonstrüksiyonu uyarır
 • Kırmızı çatlaklarla mücadele etmek için özel üretilmiştir.

Crème B-STRIA

“Beyaz Çatlaklar Mazide Kalsın”

Crème B-Stria, beyaz çatlakların görünümünü azaltan vücut için bir cilt bakım ürünüdür. Tonlama ve canlandırıcı aktif bileşenlerden oluşan kokteyli, epidermal yenilenmeyi hızlandırmak ve dermal liflerin sentezini ve yeniden düzenlenmesini teşvik etmek için birleşir. Bu zengin krem, tonlar ve şişkin alanları sıkılaştırır.

 • Epidermal yenilenme sürecini hızlandırır.
 • Tonları düzenler, epidermisi sağlamlaştırır.
 • Cildin dokusunu iyileştirir.
 • Dermal rekonstrüksiyonu uyarır.
 • Vücudu şekillendirir.
 • Beyaz çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olur.

LIPOGEN AC

“Selülitlere Karşı Savaş Açan Yağ”

Lipogen AC, formülü ile selülit görünümünü azaltmaya yardımcı olur, cildi sıkılaştırır ve ton rengini düzeltir. Aktif bileşenler bakımından zengin bir içeriğe sahiptir. Selülit sorunu çekiyorsanız, Lipogen AC ilginizi çekebilir.

 • Selülit ve çukurların görünümünü gözle görülür şekilde iyileştirir.
 • “Portakal kabuğu” etkisini azaltır.
 • Cilt daha tonlu, pürüzsüz ve dokunuşa daha sıkıdır.
 • Cildi yatıştırırken, cilt sıkışmalarındaki ağrıyı azaltır.

SAÇLARINIZ İÇİN

Lotion P50 Capillaire

“P50 Formülünün Kalitesini Saçlarınızda Hissedin”

Losyon Capillaire P50, kaşıntıyı azaltmak için P50 formülünün temel bileşenlerini ve özellikle kafa derisi için tasarlanmış aktif bileşenleri içerir. Sebum sekresyonlarını düzenler, böylece kafa derisi temizlenir ve yeniden dengelenir. Piyasada bulabileceğiniz ucuz şampuanların yapamadığı birçok faydayı size sağlar.

 • Aşındırıcı olmayan ve yumuşak olan formül, doğal yağların kafa derisini soymaz ve kökleri arındırır.
 • Biologique Recherche Losyonu P50 Capillaire, hidroksi asitler, B3 vitamini ve Jojoba özü ile yüklüdür.
 • Kafa deriniz sağlıklı bir şekilde pul pul döküldükten sonra, yağ dengeleri yerine gelecektir, kepekler arınmış ve saçınız yatıştırılmış olacaktır.

cildinize özel saf serumlar

Serumlar, krem, jel veya losyonlara kıyasla ağırlık olarak çok daha hafiftir. Dahası, küçük molekülleri ve yüksek konsantrasyonda aktif bileşenleri sayesinde, serum cildimizdeki epidermis tabakasına daha hızlı, daha iyi ve daha derin nüfuz edebilir ve daha iyi bir sonuç alabilirsiniz.

Biologique Recherche’nin serum yelpazesi ise en güçlü ve en etkili kataloglardan birisidir. En saf oluşumla, ana aktif bileşenleri, spesifik cilt problemini hedeflemek ve tedavi etmek için amino asit ve kısa peptitler içerirler. Her bir serum 3 boyutta, yani 8 ml, 30ml ve 125ml’de gelir. 8 ml’lik BR serumu tipik olarak yaklaşık 2,5 hafta, 30 ml’lik BR serumu yaklaşık 2 ay sürerken, 125 ml’lik BR serumu yaklaşık 6 ay kullanabilirsiniz. Hangi serumu kullanacağınız konusunda kafanıza takılan sorular için uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

 • Cildinize enerji katar.
 • Yaşlanmanın önüne geçer.
 • Nemlendirici ve sıkılaştırıcı etkisi vardır.
 • Sebum ve kırışıklıkların önüne geçer.

Yapı olarak tamamen saf formüllere sahip olan bu serumlar sadece cildinizin ihtiyacı olan aktif bileşenler içermektedir.

en ihtişamlısını sona sakladık

Dünyada türünün ilk örneği olan bu özel krem, DNA araştırmalarıyla seneler süren titiz bir çalışma sonucu üretilmiştir. La Grande Crème sayesinde çevresel faktörler ile oluşan yaşlanma etkileri artık mazide kalacaktır.

 • Hücreleri gençleştirir, cildin elastikiyetini ve dolgunluğunu arttırır.
 • Pigmentasyonu azaltır ve yüz hatlarını başka hiçbir ürün tarafından taklit edilemicek şekilde yeniden yapılandırır.
 • La Grande Crème, bir Biologique Recherche ürününde şimdiye kadar kullanılan en fazla sayıda konsantre aktif bileşen içerir.
 • Epigenetik araştırmalar ile (genlerin incelenmesi), bilim adamlarının yaşlanma karşıtı bu cilt bakım ürününde EpigenActiv’in© özelliklerini kullanmalarını sağlıyor.
 • Bu öncü krem, yaşa bağlı tüm fenomenlerin üstesinden gelir ve cildinizi tonlu, pürüzsüz, korumalı, parlak ve muazzam bir şekilde bırakır.

Yorumlarınız onay sürecinden sonra yayımlanacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

2 Comments to “ Biologique Recherche Paris – Güzelliğin Merkezi Paris’i Ayağınıza Getirecek Marka”

 1. Lilya says :Cevapla

  Hi, I would like to know the price p50 lotion.

 2. Ece Karadoğan Doruk says :Cevapla

  Uzmanların desteğiyle en uygun ürüne ulaşmak mümkün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP