+90 (850) 800 20 08

“Antioksidan ile güç kalkanları devrede.”

Güneşli günlerin keyfini çıkarmaya az kaldı. Deniz, kumsal ve güneş, bu klasik kombinasyonun tadına varmak için sizin gibi biz de sabırsızlanıyoruz. Ama nasıl Güneş’in cildiniz için birçok yararı olsa da güneş ışınları tarafından bırakılan “lekeler” de bir gerçeklik. Cildinizi Güneş’ten korumak için en iyi yollardan biri de antioksidan desteği almak. Peki nedir bu antioksidan, nelerde bulunur ve yararları nedir gibi sorularınızı cevaplamak için, sizlere bu yazıyı derledik.

“Antioksidan nedir?”

Antioksidanlar doğada da bulunabiliyor, insan yapımı olarak da. Yüksek miktarda sebze ve meyve tüketen diyetlerde bolca bulunan antioksidan, bilim adamları tarafından sağlığa yararlı bulunuyor. Antioksidan örnekleri olarak Vitamin C ve E, selenyum ve karotenoidler gösterilebilir.

“Antioksidanlar hangi yiyeceklerde bulunur?”

Siyah Çikolata:

Çikolata sevenler, şanslısınız, çünkü siyah çikolatada yüksek miktarda mineral ve antioksidanlar bulunmakta. Siyah çikolatanın ayrıca kan damarlarında iltihaplanmanın engellenmesine ve kolesterole yardımcı oluyor.

Çilek:

Bahar aylarının vazgeçilmezi olan bu meyve, “antosiyanin” denilen bir antioksidana sahip olup, bu bileşen, “iyi” kolesterolü arttırıp, “kötü” kolesterolü düşürür.

Kale:

Ülkemizde son 10 yıldır üreticiliği yapılan kale bitkisi, dünya üzerindeki en besleyici yeşil bitkilerden bir tanesidir. İçeriği, vitamin A, C , K ve antioksidanlar açısından zengindir. Kale ayriyeten, kalsiyum ihtiyacınızı karşılamak için güzel bir alternatifdir.

“Nedir bu antioksidanların yararları?”

Kanseri engeller:

Antioksidanlar kansere yol açan serbest radikallerin zararlarının önler. Bu, vücudun hücre yapısını sağlıklı tutar.

Gözleri sağlıklı tutar:

Özellikle yaş ilerlemesi sonucu ortaya çıkan göz bozukluklarının engellenmesi ve tedavisi için antioksidanlar önemli bir rol oynar. Vitamin C ve E katarak riskini azaltır. Katarak göz önünde protein birikmesi sonucu oluşan bir hastalıktır. Antioksidanlar bu protein birikimini yavaşlatır ve gözlerinizin daha uzun süre sağlıklı kalmasına yardımcı olur.

Yaşlanmayı yavaşlatır:

Bol miktarda antioksidan bakımından zengin yiyecek yemek, oksidatif stresi ve iltihabı azaltarak yaşa bağlı hastalıkları geciktirebilir, böylece vücut DNA bütünlüğünü koruyabilir.

“Peki ya cilt için?”

Genel sağlık için doğal antioksidan besinleri önemli. Ama cildinize en iyi bakımı vermek istiyorsanız, ağızdan alınan besinler cildin ihtiyaçlarını tam olarak karşılamayacaktır. Connecticut’ta sertifikalı dermatolog Dr. Rhonda Klein’a göre, “Antioksidanlar, cilde zarar verebilen serbest radikal üretimini sınırlayarak cildi korur. Günlük kullanımla, güneş lekelerini azaltır, görünür yaşlanma belirtileriyle mücadeleye yardımcı olabilir ve cilt iltihaplarını sakinleştirirler. Ayriyeten, donuk görünümlü cildin canlanmasına yardımcı olmak için cilde hidrasyon sağlar ve nem tutulmasını arttırır.”

“Melissima’nın Önerileri”

Serum 10 ® – ANTIOKSIDAN

Antioksidan uzmanı, SkinCeuticals tarafından üretilen “Serum 10 ®“antioksidan desteğine yeni başlayacaklar için uygun bir tercihtir. Hassas ciltler için ideal yapısı ile ince çizgi,  kırışıklık ve erken yaşlanma gibi belirtileri azaltır.

C E Ferulic ® – ANTIOKSIDAN

Kuru ciltler için özel tasarlanmış, yüzde 15 değerinde C vitamini içeren yaşlanma karşıtı mucizevi bir serum, “C E Ferulic ®”.Kırışıklık görünümü ve sıkılık kaybı kaybı için kuru ve normal cilt tiplerine uygundur.

Phloretin CF ® – ANTIOKSIDAN

Lekeli ve cilt tonu eşitsizliği problemleri için birebir olan “Phloretin CF ®” , 10% değerinde saf C vitamini içerir. Hem yağlı, hem normal ciltler için uygundur. Leke problemlerinde cilt protokollerinize ekleyebileceğiniz C vitamini serumu.

SILYMARIN CF ® – ANTIOKSIDAN

“Silymarin CF®” yağlı ve akneye sorunu çeken ciltler için özel olarak tasarlanmış bir antioksidan serumudur. 15% değerinde saf vitamin içermekte olup, cilde genç bir görünüm katar. Ayriyeten, cilt dokusunu arındırıp, ciltteki yağlanmayı azaltır.

Cilt kalitenizi artırmak için, bir antioksidan serumunu cilt bakım protokolünüze entegre etmek önem taşıyor. Antioksidanlar farklı şekillerde, boyutlarda ve tatlarda gelir. Hangi antioksidanı seçeceğinize karar veremiyorsanız, uzmanlarımız sadece bir telefon ötede. Ayrıca, eğer cildinizin genel durumu hakkında bilgi almak isterseniz, şubelerimizde, ücretsiz cilt analizi servimizden yararlanabilirsiniz.

Yorumlarınız onay sürecinden sonra yayımlanacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP