+90 (850) 800 20 08

Kuaför kalitesinde saç bakım keyfini Evinizde Yaşayın: OLAPLEX

Olaplex markası harika saçlarla, özellikle de boyalı saçların bakımı ile eş anlamlıdır. Logosu gururla saç bakım salonlarının vitrinlerine asılan bu marka şimdi Melissima’da!

Bugün OLAPLEX, dünya çapında yüzden fazla patenti ile dünyanın en büyük bağımsız saç bakım markalarından bir tanesine göz atacağız. Olaplex hızla küresel bir ün kazanan, ”Bağ kurma” adı verilen tamamen yeni bir saç bakımı kategorisinin önünü açan vizyoner bir markadır.

En iyi kuaför salonlarında ve estetik Instagram “raflarında” bulunan Olaplex, evde yapılan bakımlarda bile profesyonel kalitede sonuçlar sunan, erişilebilir bir lüks saç bakım markası olarak kendini kanıtlamış bir marka. Örneğin “Olaplex No. 3 Saç Onarıcı” , #olaplexno3 hashtag’i ile TikTok’ta 40,6 milyon görüntülemeye sahip. Olaplex ile cansız ve donuk saçların mucizevi yeniden doğuşlarını gösteren videolar var. Adı mükemmel ve şok edici sonuçlar ile anılan bu markayı gelin birlikte inceleyelim.

Olaplex Tedavisi Nedir?

Diğer saç tedavileri saçları çoğunlukla daha yüzeysel bir düzeyde onarmaya yardımcı olurken, Olaplex aslında saç tellerini içten dışa dönüştürmesiyle farklıdır. Basitçe söylemek gerekirse, yıpranmış saçlar hasarlı bağlar içerir. Olaplex’in patentli bileşenleri bu bağların onarılmasına yardımcı olur.

Olaplex tedavileri saçında hasar olan herkese fayda sağlar, özellikle saçında istemediği bir renk değişikliği yaşayanlar için idealdir. Saçımızın yapısında, tellerimizi oluşturan proteinler arasında milyonlarca disülfit bağı bulunur ve bu onlara güç ve esneklik kazandırır. Bu bağlar koptuğunda saçlarımız kırılır ve kuru, kıvırcık ve hasarlı görünür. Olaplex No. 3, saça nüfuz eden ve hasarlı bağları yeniden oluşturan patentli bağ yapıcı bileşeni “bis-aminopropil diglikol dimaleat” içerir. Bu, daha sağlıklı görünen ve hissedilen saçlara kavuşmanıza yardımcı olur.

Olaplex’in Mucizevi Etkisi

Saç, lifli protein olan keratinden oluşur ve bağlarla bir arada tutulur. Hidrojen ve tuz bağları fiziksel bağlardır ve pH, su ve/veya ısıdaki değişikliklerle kolaylıkla yeniden oluşturulabilir. Bu bağlar su ile parçalanamaz. Milyonlarca disülfit bağı, saçın yapısını ve gücünü arttırır, saçı sağlıklı bir hale getirir. Bu disülfit bağları kırıldığında saçlar hasar görür ve kuru, kıvırcık ve kırılgan görünebilir.

Basitçe söylemek gerekirse, Olaplex formülleri ağartma, ısıl işlemler, aşırı düzleştirme veya sert fırçalama sonucunda hasar gören disülfit bağlarını onarmak için saç tellerine derinlemesine nüfuz eder. Her saç lifinin yapısal bütünlüğünü iyileştirmeye çalışarak, geleneksel saç maskesinden daha ileri giderek hasarın üzerini örtmek yerine tersine çevirmeye yardımcı olur. Evde bile, saç salonu bakımı düzeyinde etki sağlayan Olaplex No. 3, tüm saç tiplerinde daha sağlıklı, daha parlak ve daha yumuşak sonuçlar verir.


Nº.4 BOND MAINTENANCE SHAMPOO – N°.4 BAĞ BAKIM ŞAMPUANI

Patentli OLAPLEX Bağ Oluşturma Teknolojisi ile zenginleştirilmiş “N°.4 Bağ Bakım Şampuanı”, saçları nemlendiren ve besleyen son derece yoğunlaştırılmış onarıcı bir şampuandır. Bu şimdiye kadarki en lüks şampuan. Olaplex No. 4 Bond Bakım Şampuanının dokusu o kadar gür ki, saç tellerimi kökten uca kadar kaplamak için sadece çeyrek boy bir miktara ihtiyacım var ve rüya gibi köpürüyor.

 • Saçları canlandırır ve güçlendirir.
 • Saç sağlığını ve dokusunu iyileştirir.
 • Yenilikçi bağ kurma teknolojisi ile tasarlandı.

Nº.3 HAIR PERFECTOR – N°.3 SAÇ KUSURSUZLAŞTIRICI

Patentli OLAPLEX Bond Building teknolojisi ile zenginleştirilmiş “N°.3 Saç Kusursuzlaştırıcı”, saçları içten dışa onardığı ve güçlendirdiği kanıtlanmış bir şampuan öncesi bakımdır. N°.4 Bağ Bakım Şampuanı ile kullanıldığında mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz.

 • Kırılmayı azaltır, saçları gözle görülür şekilde güçlendirir.
 • Saç tellerinin derinliklerini onarır ve korur.
 • Sağlıklı görünümü ve dokuyu geri kazandırır.

Nº.8 BOND INTENSE MOISTURE MASK – N°.8 Yoğun Nem Maskesi

 • Patentli OLAPLEX Bond Building teknolojisi ile zenginleştirilmiş “N°.8 Yoğun Nem Maskesi”, gözle görülür şekilde daha sağlıklı saçlar için yoğun, ağırlıksız nem sağlarken parlaklık, pürüzsüzlük ve dolgunluk katan son derece yoğunlaştırılmış onarıcı bir maskedir.
 • N°.8 Bond Yoğun Nem Maskesinin yüksek konsantre formülü, hasarı tedavi etmek için derinlemesine emilir, yoğun, ağırlıksız nem sağlar ve 10 dakika içinde gözle görülür şekilde daha sağlıklı saçlar için parlaklık, pürüzsüzlük ve vücut kazandırır.

OLAPLEX Nº.7 BONDING OIL – OLAPLEX Nº.7 SAÇ YAĞI

 • Bu son derece yoğunlaştırılmış ama süper hafif onarıcı saç şekillendirici yağ, %125 daha fazla parlaklık sağlar.
 • Kırılmayı %77 azaltır.
 • Kabarmayı 72 saate kadar kontrol eder.
 • Saçın uçuşmalarını yatıştırır.
 • Saçları yüksek ısıdan korurken ipeksi bir yumuşaklık katar.

VOLUMIZING BLOW DRY MIST – YOĞUNLAŞTIRICI SPREY

Patentli OLAPLEX Bağ Oluşturma Teknolojisi ile zenginleştirilmiş Hacim Verici Fön Spreyi, kalıcı bir hacim ve canlılık sağlayan ve aynı zamanda saçı ısıdan koruyarak gözle görülür şekilde yumuşak, parlak ve sağlıklı bırakan onarıcı bir fön spreyidir.

 • Hacim Verici Kurutma Mist, kalıcı hacim ve canlılık ile artırılabilir hacim ile daha hızlı, daha sağlıklı görünen fönler için saçları onarır ve korur.
 • Fönlemeyi hızlandırır, neme dayanıklılık ve 450°F/232°C’ye kadar ısı koruması sağlar.
 • Yapışkan bir his bırakmaz.
 • Sülfat İçermez ve PH Dengelidir.

Kerem KUNDURACI

Yorumlarınız onay sürecinden sonra yayımlanacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP