+90 (850) 800 20 08

Evde peeling, doğru yapılırsa inanılmaz sonuçlar doğurabiliyor. Peeling yaparken hata yapmak kolay olabilir tabii. Cildiniz üzülmesin diye, sizler için, uzmanlarımızın önerilerini derledik. Neyse ki, evde peelingin güvenli ve etkili bir şekilde nasıl gerçekleştirileceği konusunda en iyi ipuçlarına sahibiz. Melissima ailesi olarak, sizlerin güzellik sürecini sadece bir hedef olarak değil, aynı zamanda bir serüven olarak görüyoruz.

Bu yazımızda “Melissima’nın Porselen Güzellerinden” Ayşe Hanım’ın, peeling sürecini, öncesi ve sonrası fotoğraflarını ve Ayşe Hanım’ın zaten var olan güzelliğinin nasıl daha da ortaya çıktığını sizler de gözlemleyebilirsiniz. Kendisi İstanbul dışında yaşasa bile, Whatsapp ve telefon desteği ile her şey mümkün. Sizlere mesafe tanımaksızın destek olmak bizim için bir zevktir.

1) Cildinizin durumuna uygun peelingi seçin.

Söyleyebileceğimiz en önemli ipucu doğru peelingi seçmektir. Bu da öncelikle neyi tedavi ettiğinizi, hedefinizin ne olduğunu ve cilt tipinizin ne olduğunu bilmeniz gerektiği anlamına gelir. Herkesin cildinin farklı olduğunu hatırlamakta fayda var, bu nedenle sizin cilt durumunuza uygun peelingi seçmek düşündüğünüzden daha zor olabilir.

Öncelikle, cilt durumunuzu saptamanız hangi peelingin sizin için doğru olduğunu seçmek için çok önemli! Normal, yağlı, kuru, karma veya hassas, her değişik cilt tipi için farklı bir peeling kullanılmalı. Örneğin, cildiniz ne kadar yağlıysa, o kadar da güçlü bir peelingi kabul edebilir. Eğer cilt tipinizi öğrenmek istiyorsanız, sizleri sıcak bir kahve eşliğinde misafir edip, cilt analizine davet ediyoruz.

Cilt durumunuza uygun peelingi seçmek çok büyük bir önem taşıyor.
Cilt durumunuza uygun peelingi seçmek çok büyük bir önem taşıyor.

2) Evde kullandığınız peeling tek başına çalışmayı sever.

Peeling ürünleri daha güzel, daha parlak bir cilt ortaya çıkarmak için çalışır ve bu işi kendi başlarına yapmak için formüle edilmiştir. Eğer fiziksel veya kimyasal bir şekilde cildinizin soyularak dökülmesine neden olabilecek bir işlem yapıldıysa, peeling yapmaktan kaçının. Cildinize fazla yükleme yapılması cildinizin çıldırmasına yol açabilir!

3) Retinoid içeren ürünlere dikkat!

Retinoidler cilt bakım rutininizde olması gereken harika bir adım olsa da bir peeling yapmayı planlıyorsanız, onlara bir süre ara vermeniz gerekir. Evde peeling yapmadan en az üç gün önce retinoid içeren ürünleri ve diğer sert topikallerin kullanımını durdurmalısınız. Ek olarak, peelingin etkileri geçene kadar (yaklaşık 1 hafta) retinoid içeren ürünlerden uzak durmaya devam etmelisiniz.

4) Acele peelinge şeytan karışır.

Güzellik serüvenimiz gibi, peeling de aceleye getirilmemesi gereken bir işlem. Düşük konsantrasyonlarla başlamanız cilt güzelliğiniz için çok önemli. Bu işlemi çok hızlı veya çok fazla uygularsanız, peeling yaparken sorun çıkarması mümkün. Bu istenmeyen sorunların başında da kızarıklık, şişlik, batma ve yanma hissi geliyor.

Tabi ki, cildinizin nasıl tepki gösterdiği de çok önemli. Cildinizdeki sadece hafif bir kuruluk ve dökülme varsa, endişeye gerek yok. Herhangi bir kızarıklık, şişlik veya tahriş gözlemlemiyorsanız, kademeli bir şekilde, uygulama süresini veya sıklığını arttırabilirsiniz.

5) Önce küçük bir test.

Cildinizin yeni bir ürüne nasıl tepki vereceğini asla bilemezsiniz, bu nedenle özellikle daha koyu bir cilt tipine sahipseniz, pigmentasyona eğilimliyseniz veya hassas bir cilde sahipseniz, önce daha küçük bir alanda test etmek en iyisidir. Tüm yüzünüzü uygulamadan önce, cildinizin küçük bir alanına sürüp, cildinizin nasıl tepki verdiğini gözlemleyin.

6) Cildinizin iyileşmesine izin verin.

Cildiniz, peeling sonrasında daha pembe daha kuru gözükebilir ve cildinizin bazı alanlarında pul pul dökülme gözlemlenebilir. Telaşa gerek yok! Çok yakında, cildiniz yenilenmiş ve muhteşem gözükecek. Cildinizi soymak cazip gelse bile bunu yapmamalısınız. Elinizi bir süre cildinizden uzak tutmanız ve bu işlem bitene kadar sabır göstermeniz çok önemli.

Ayşe Hanım’ın cildinde gözlemleyebileceğiniz gibi, bu tarz soyulmalar çok doğaldır. Kesinlikle soyulmaması gerekiyor.

7) Nazik bir cilt temizleyicisi ile güzel bir hazırlık.

Evde peeling uygulamadan önce, yüzünüzü bir cilt temizleyicisi ile yıkamalısınız ancak kullandığınız temizleyici çok sert olmamalı. Peeling ’de en iyi sonucu elde etmek için cilt kabuğunu hafif bir temizleyici ile önceden hazırlamak yeterlidir.

8) Nemli cilt, mutlu cilt.

Peeling sonrası cilt bariyerinizi güçlendirmelisiniz. Bunu sağlamak için cildinizi sık sık nemlendirmelisiniz. Cilt bakım rutininizde kullandığınız sert ya da güçlü ürünleri cildiniz iyileşene kadar hafif bir nemlendirici ile değiştirin.

9) “Tek bir cilde sahipsiniz, ona sahip çıkın.”

Peeling için en iyisini arıyorsanız, size önerimiz: “Zo Skin Health Radical Night Repair”. Dr. Zein Obagi onaylı bu ürün sadece cildin rengini ve yapısını değiştirmekle kalmıyor, ciltteki kolajen sayısını arttırıp, bariyerleri güçlendiriyor. Ayşe Hanım, bu sayede hem daha sıkı hem de daha ışıltılı bir cilde kavuştu. Skar görünümünde azalma ve ağız kenarlarındaki lifting etkisi de gözle görülür düzeyde…

Bu mucizevi krem formülünde yüzde 1 oranında “Retinol” bulundurur.  Retinol, cildiniz için çok şey yapabilir: yaşlanmaya karşı destek, akneye karşı koruma ve ciltte genel bir gençleşme etkisi sağlar.

İçerisinde retinol bulunan “Zo Skin Health Radical Night Repair”, kullanımında belirli bir protokol izlenmesini gerektiriyor, bu yüzden uzman takibi ve denetimi şart. Uzmanlarımıza, dilediğiniz zaman, telefon üzerinden veya şubelerimizden birine misafir olarak ulaşabilirsiniz.

“Birlikte neler mümkün?”

Kerem KUNDURACI

Yorumlarınız onay sürecinden sonra yayımlanacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

10 Comments to “ Retinol Desteği ile Peeling Protokolünüzü Mükemmelleştirmek İçin İpuçları”

 1. Asli says :Cevapla

  Bundan daha iyisi olmaz sanirim. Parlaklik nem isilti daha ne olsun

  1. kerem says :Cevapla

   Bundan daha iyisi, sizlerin gülümsemesi. Güzel yorumlarınız için teşekkür ederiz.

 2. Zeynep turgut says :Cevapla

  Harika değişim

  1. kerem says :Cevapla

   Ve harika bir gelişim. Güzel yorumlarınız için teşekkür ederiz.

 3. Asuman Gündüz says :Cevapla

  Rnr süreci doğru yönetildiği taktirde ciddi anlamda mutlu sonuçlar doğuruyor. Kendi cildimde de bu duruma şahit oldum.

  1. kerem says :Cevapla

   Siz mutluysanız, biz de mutluyuz. 🙂 Güzel yorumlarınız için teşekkür ederiz.

   1. Hacer says :Cevapla

    Müthiş bir cilt olmus. Emeğinize sağlık

 4. Sümeyye Örkmez says :Cevapla

  Harika bir çalışma olmuş. Emeklerinize sağlık. Retinol Melissima porselenleri olarak en sevdiğimiz içerik♥️ İyiki sizinle yol alıyoruz, iyiki siz..
  Birlikte daha neler mümkün?

  1. kerem says :Cevapla

   Sevdiğiniz içerikleri sizlere ulaştırmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Güzel yorumlarınız için teşekkür ederiz.

 5. İlknur Karamahmutoğlu says :Cevapla

  Değişim harika olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP