+90 (850) 800 20 08

Melissima Ailesi olarak bugünlerde çok heyecanlıyız. Çünkü siz değerli danışanlarımız bizlere, “Kendi ürününüz var mı?” sorusunu ilettiğinde gururla sergileyebileceğimiz Melisoft var!

Uzun çalışmalar ve deneylerin sonucu olarak doğan Melisoft fikrinin arkasında Elif Karakışla bulunmakta. Melisoft çıkış tarihi olarak hala bebek sayılsa da ürünün aslında fikri Elif Karakışla’nın Boğaziçi Üniversitesindeki yıllarına kadar dayanıyor. Üniversitedeki hocaları Genç Elif’e önce tecrübe edinip sonra kendi marka ve bu marka ile birlikte kendi ürünlerini çıkarmasını tembihlemişti. Hem yerel hem de yurtdışında bir bireyin bunu başarmasıyla birlikte hem Türkiye’den çıkabilecek parlak zekâyı, hem de imal ettiğimiz ürünün kalitesini gururla sergileyebileceğini öğütlediler. Bu değerli tavsiyelere can-ı gönülden inanan Genç Elif, kariyer tercihini kafasına yerleştirdi. Hayali, önce kendi markasını tasarlayıp bu markayı elit statüsüne getirmek, sonra ise bu markadan doğacak ve kendi geliştirdiği bir ürünü, hem Türkiye hem dünya pazarına layık olacak bir şekilde piyasaya sürmekti.  Günümüze geri dönersek,

Elif Karakışla, 17 yıl ve sürmeye de devam eden, kariyer tercihinin ilk aşamasını Melissima ile altın harflerle yazdı. 25 binden fazla aktif müşteri, Türkiye’mizin 81 ilinde çevrimiçi danışmanlık ve 3 farklı şubesi ile Melissima, hem Elif Karakışla’nın hem de kamuoyunun gözüyle elit statüsünü kazandı. Gerek yüz yüze, gerek ise telefon üzerinden sıcaklık ve özenle danışanlarına cilt bakım, saç bakım ve wellness konularında yardımcı olmaya devam ediyor, Melissima.

Elif Karakışla, Daha üniversite yıllarında hayalini kurduğu “kendi markamın, kendi ürünü” konseptini ise Melisoft ile hayata geçirdi. Bu konseptin şekil alacağı ürünün sahip olmasını istediği özellikler arasında günlük hayatta en çok kullanılacak, pratik ve hem aynada hem deri üstünde iyi hissettirecek vardı. Özellikle son 1 yıl içerisinde ailemize katılan dünyaca ünlü ve güçlü, Olaplex, Philip B. , K18 gibi markalardan saç bakım konusunda etkilenen Elif Karakışla bunu Melissima ’ya da yansıttı. Bununla da kalmayıp Melissima’nın piyasaya süreceği ilk ürünün cilt bakımından çok saç bakım konusu üstüne olmasına karar verdi. Melisoftun üretim aşamasında çok değerli 2 Türk kimyager ile çalışarak, kafa derinize ve saçlarınıza çok iyi gelecek bir keratin maskesi ürettik.

Ürünün tarihçesini öğrendiğimize göre şimdi ürünün özelliklerine ve etken maddelere bakabiliriz.

Melisoft Etken Maddeler

Bitkisel keratin kompleksinin yanı sıra Melisoftun etken maddeleri arasında 100% doğal Shea ve Hindistan Cevizi yağı bulunmakta.

Shea Yağı

Shea yağı özellikle günümüzde en iyi saç bakım ürünlerinde bol bol rastladığımız bir yağ. Batı Afrika’daki ağaçlardan toplanan shea fındıklarının zorlu bir süreç ile yağa dönüştürülmesiyle hazırlanıyor. Afrikalılar birçok iyileştirici özelliğinden dolayı “karite ağacı” (“hayat ağacı” anlamına gelir) diye adlandırıyor Shea Ağacını. Afrika’da binlerce yıldır karite yağıyla yiyeceklerin, cilt balsamlarının, sabunların, şampuanların, geleneksel ilaçların, yemek pişirme ürünlerinin ve kandil yağlarının yapıldığına dair kanıtlar var.

 • Cildinizin tahriş edici maddelere daha az tepki vermesine yardımcı olur.
 • Hücre yenilenmesine yardımcı olur, yaşlanma belirtilerini en aza indirir ve kolajeni artırır.
 • A ve E Vitaminlerinin yanı sıra esansiyel yağ asitleriyle dolu olan Shea yağı, cilt için hem yumuşatıcı hem de iyileştirici özelliklere sahiptir. Shea yağındaki yüksek yağ asitleri içeriği gibi bu bileşenlerden bazılarının saçınıza nem katmasına da yardımcı olur.
 • Shea yağının anti-inflamatuar özellikleri, gözenekleri tıkamadan iyileştirici etkiler sağlayarak kızarıklığın ve saç derisi tahrişinin azaltılmasına da yardımcı olabilir. Ayrıca doğal bir ürün olduğundan hasarlı, kuru veya boyalı saçlar da dâhil olmak üzere her türlü saçta güvenle kullanılabilir.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı, son derece besleyici ve onarıcı özellikleri nedeniyle saça çeşitli faydalar sağlayan çok amaçlı bir bileşendir. Kuru, hasar görmüş saçları onarmaya yardımcı olmanın yanı sıra doğal bir şifa sunabilir. Aynı nedenlerden dolayı kafa derisinde de harika etkiler yaratır.

 • Kuru, hasarlı saçları iyileştirir.
 • Kabarmayı azaltır ve saçları pürüzsüzleştirir.
 • Kepek oluşumunu engeller.
 • Saçı ve saç derisini rahatlatır, nemlendirir.

Provitamin B5

Pro-vitamin B5, bitkilerde ve diğer gıdalarda bulunan B5 vitamininin bir türevidir. Pantenol olarak da bilinen bu madde, vücut tarafından metabolize edildiğinde sağlıklı cilt ve saçlar için faydalıdır. Ayrıca topikal saç ve cilt bakım ürünlerinde yumuşatmak için bir bileşen olarak kullanılır.

Pro-vitamin B5 ile ilgili heyecan verici gerçek (ve bu bilimsel olarak kanıtlanmıştır), saç kütikülüne nüfuz edebilmesidir. Saç kütikülü birçok katmandan oluşur ve kütikül içine nüfuz edebilen çok az bileşen vardır. Pro Vitamin B5 nemlendirici bir bileşen olduğundan saçın özüne nem katabilir. Yani Pro Vitamin B5 içeren bir ürün kullandığınızda saçınızı içten nemlendirmiş olursunuz.

 • Nemi saçın merkezine kadar ulaştırır. Bu, saçınızın daha dolgun, daha kalın ve sağlıklı hissetmesini sağlayarak kütikülleri dolgunlaştırdığı anlamına gelir.
 • Saça daha pürüzsüz bir yüzey kazandırır. Bu, muhteşem bir saç parlaklığı için ışığın saçınıza yansıyacağı anlamına gelir.
 • Saç derinizi rahatlatır. Saçınıza iyi gelen cildinize de iyi gelir ve hassas saç derisi bu saç bakım bileşenini sever. Kuru, kaşıntılı saç derisini tedavi etmek için iyidir.
 • Pro Vitamin B5 nem kaybını önler. Nemlendirici olarak bilinir ve nemi tutmada iyidir. Bunun yanı sıra hafif olduğundan saçınızı ağırlaştırmadan nem verir.

 Melisoft – Keratin Saç Maskesi – İpek Terapisi

 • Bitkisel keratin kompleks içerir.  Kimyasal ve ısılı işlemler kaynaklı yıpranmış saçları kolaylıkla onarıcı ve yumuşatır.
 • %100 doğal Shea yağı ve Hindistan cevizi yağı ile saçlara yoğun nemlendirme bakımı yapar.
 • Provitamin B5 içeriği saçı kökten uca besler.
 • Saçlarınız parıldasın, canlansın ve yumuşacık olsun diye üretilmiştir.

Kullanım Önerileri:

 • Her yıkamada ya da haftada 2 defa destek kürü olarak kullanılır.
 • En az 1 dakika, yoğun etkili sonuç için 10 dakika saçta bekletip durulayınız.

Kendi deneyimim:

Hayatım boyunca saçlarım cansız ve kolay kolay kıpırdamazdı, uzadıkça da kıvırcıklaşıyordu. Melisoft’u düzenli olarak kullanmaya başladıktan sonra, 1 hafta içinde, dışarıda en ufak esintide bile saçlarımın dans ettiğini fark ettim. Bunun yanı sıra dostlarım da saçlarımın farklı ve daha güzel göründüğünü fark edip, hangi ürünü kullandığımı sordular. Bunun yanı sıra parlaklık ve yumuşaklık kazanan saçlarınızı aynada görüp özgüven ve mutluluk kazanmak cabası. Teşekkürler, Melisoft!

Kerem KUNDURACI

Yorumlarınız onay sürecinden sonra yayımlanacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP