+90 (850) 800 20 08

60’lı yılların ileri görüşlü kuaförü Jean-François Lazartigue tarafından geliştirilen Lazartigue ürünleri, bitkisel bileşenlerden oluşan, saç sağlığı üzerindeki kayda değer faydalara sahip ve kişiselleştirilmiş saç bakımı tedavileri sunar.

1963 yılında, kimyasal aktif maddelerle zenginleştirilmiş karmaşık formülasyonların trend olduğu bir dönemde Jean-François Lazartigue, bilimsel uzmanlık ve doğa bilgisinin kesiştiği noktada güzellik dünyasına yeni bir ivme kazandırdı. Temiz ve agresif olmayan formüller yaratmaya istekli olarak, 1976’da eksiksiz bir saç bakım ürünleri serisini piyasaya sürmeden önce, kül suyu içermeyen ve doğal yağlarla zenginleştirilmiş yumuşak bir düzleştirme tekniği geliştirdi. Lazartigue saç bakım serileri en az %85 oranında doğal türevli bileşenlerle formüle edilmiştir ve piyasada bulunan geleneksel saç bakım ürünlerinden daha az katkı maddesine sahiptir.

Lazartigue, saç tipinize, yaşam şartlarınıza ve kişisel geçmişinize göre uyarlanmış bakım türleri sunar. Saçınız ister dış etkenlere (kirlilik, güneş, renklendirme, şekillendirme…) ister içsel etkenlere (yorgunluk, stres, tütün, hamilelik…) maruz kalsın, yelpazesi geniş bu marka, ihtiyaçlarınızın ve yaşam tarzınızın mevsimselliğini takip eder.

50 yılı aşkın bir süre önce doğal saç güzelliğine odaklanarak, doğayla ortaklaşa geliştirilen ve doğaya zarar vermeyen etkililiğe sahip daha sağlıklı kozmetik ürünleri üretmek Lazartigue için bir şeref kaynağı. Bu doğrultuda, Lazartigue ürünleri buna saygı duymayı amaçlayan bir yaklaşımla üretilmektedir. Üretim sadece Avrupa’da gerçekleşir. Gereksiz kutular yerine, bitkisel mürekkeple basılmış kartonlar, geri dönüştürülmüş ve geri dönüştürülebilir karton kutular, kısmen geri dönüştürülmüş malzemeden yapılmış şişeler ve kavanozlar kullanan Lazartigue çevreye karşı saygı ve titizliği ile örnek bir marka olarak öne çıkar. Ayrıca vegan temelli formüller kullanan Lazartigue, hayvan kaynaklı madde içermez ya da hayvanlar üstünde test yapmaz.

Farklı Formüller, Farklı Sonuçlar

Bu markayı piyasadaki diğer şampuanlardan ve saç bakım ürünlerinden ayıran en büyük fark içerikleridir.

Lazartigue ürünleri;

 • Hassas koruyucular içermez.
 • Sülfat içermez.
 • Silikon İçermez.
 • Mineral yağ, alkol ve yapay renklendirici gibi kirli içeriğe izin vermez.
 • Tüm ürünler Fransa’da üretilmiştir.

Lazartigue ile her saç türüne farklı bir çözüm yöntemi

Normal Saçlar

Lazartigue Extra-Gentle Shampoo

Limon kabuğu yağı, kangan yağı, keçiboynuzu yağı ve pirinç yağı gibi olağanüstü doğal yağları gizleyen Lazartigue  nazik şampuanın yenilikçi formülasyonu ile saçınızın ve saç derinizin nazikçe yıkanmasını sağlayın. Saç derinizin iyileşmesine yardımcı olun ve agresif içerikler olmadan yumuşak ve kapsamlı bir temizlik sağlayın. İlk kullanımdan sonra saç deriniz daha dinginleşecek, saçlarınız oldukça yumuşak ve hafif olacaktır.

İçeriği:

 • Pirinç sütü, Ylang-Ylang, Sardunya ve limon esansiyel yağı.
 • Transparan bir jel dokusu.
 • Hoş ve hafif bir çiçek kokusu.

Bu şampuan nazikçe temizler, lifleri yumuşatır ve normal saçların saç derisini korur, optimal dengeyi korumasını sağlar ve saç yapısını bozulmasını önler.

Hassas ve Yıpranmış Saçlar

Lazartigue Repair Serisi

Saçlar kimyasal işlemlerden (renklendirme ve aydınlatma) ve tekrarlanan ısı ile uygulanan saç şekillendirme  yöntemlerinden (fön çekme, düzleştirme) zarar görür. Hasar görmüş saçlar donuklaşır ve parlaklığını kaybeder. Yoğun hasar görmüş ve yıpranmış saçlar kırılgandır ve kopar. Lazartigue Repair serisi iç veya dış etkenlerden zarar görmüş saçlar için özel tasarlanmıştır.

Bitkisel keratinle zenginleştirilmiş bu seri, saç hasarını derinlemesine onarır ve lifi derinlemesine yeniden yapılandırır. Saçlarınız, yumuşak, ipeksi ve daha az kırılgan bir hale gelir.

KURU VE KALIN TELLİ SAÇLAR

Lazartigue Nourish Serisi

Kuru saçlar esansiyel lipidler bakımından yetersiz, epidermisi nemli tutan sebum düzensizdir. Dış faktörler (güneş, kirlilik, fön çekme, düzleştirme) bu kuruluk olgusunu kötüleştirir ve saçların donuk ve kabarık görünmesine yol açar.

Lazartigue Nourish Serisi, shea ve babassu yağları ile kuru ve kalın telli saçları yoğun olarak beslemek için dizayn edilmiştir.

Renklendirilmiş Saçlar

Lazartigue Color Protect

Saçınıza renk uygulandıktan sonra, zamanla solmalar başlar. Saç kütikülünün pulları kalkar, suyun saça girmesine ve kurumasına izin verir.

Renk ve parlaklık koruma şampuanı, saçın uygun değer asit pH seviyesini dengeler, saç kütikülünün pullarını kapatır ve rengi içeride hapseder. Bu yelpazedeki 3 üründe, saç tellerini nemlendirmek için yüksek konsantre omega 6 kamelya yağı ve parlaklığı artırmak için bitki antioksidanı içerir.

Bu seri ile renkli saçlar parıldar ve canlı bir görünüm kazanır. Kamelya yağı ile zenginleştirilmiş bu seri saçınızı ve saç derinizi nemlendirir, rengi sabitler, pigment kaybını önler ve parlaklığını uzatır.

KURU VE İNCE SAÇLAR

Lazartigue Volumize

Saçın korteksinin çapı bireylere göre değişir ve ne kadar küçükse saç o kadar incedir. İnce saçlar düz ve hacimden yoksundur.

Kuru ve ince saçlar için olan Lazartigue serisi saça hacmini geri kazandırmak için dizayn edilmiştir. Hacim veren şampuanın ayrıca kök kaldırma etkisi vardır. Pirinç proteinleri ile zenginleştirilmiş bu seri, ince saçlara güç ve parlaklık verir.

Yağlı ve Kuru Saçlar

Lazartigue Rebalance

Yağlı saç kökleri ve kuru saç uçları, saçtaki eşit olmayan sebum dağılımının sonucudur. Bu dengeleyici şampuan, meyve sirkesi ve spirilunadan oluşan, çift etkili içeriğiyle bu dengesizliğe uyum kazandırır.

İçeriği:

 • Pirinç sirkesi ve Spirulina.
 • Temiz bir jel dokusu.
 • Akdeniz nane ve portakal esintili, çiçeksi bir koku

Kepekli Saçlar

Lazartigue Clear

Çinko pirition ile zenginleştirilmiş bu şampuan sonrası krem, kepeği giderir ve saç derisini yatıştırır. Kepek saçlarda ve omuzlarda daha az görülür. Saçlar saflaşır ve parlaklaşır.

İçeriği:

 • Çinko Pirition içeren formül
 • Yatıştırıcı bir krem hissi.
 • Odunsu ve nane içeren ferah bir koku.

Yağlı ve Kirli Saçlar

Lazartigue Purify

Saçı derinlemesine temizlemek ve arındırmak için özel oluşturulmuş bir seridir. Benzersiz formülü ile kirleri emer ve fazla sebumu ortadan kaldırır.

İçeriği:

 • Beyaz kil ile saç derisinin gözeneklerini tıkayan yabancı maddeleri ve toksinleri ortadan kaldırır. Sebum üretimini düzenleyerek,  saçı arındırır ve temizler.
 • Doğal ve ferahlatıcı bir nane etkisi.
 • Lavanta ve biberiye özlü bir koku.

Aşırı Yağlı Saçlar

Lazartigue Purify Extra

Çok yağlı deriler şampuanlandıktan bir gün sonra yağlı hale gelir. Yağlı kafa derisi sorunu da aşırı sebum üretimi anlamına gelir. Kafa derisinin ekstra temizleyici bir etkiye ihtiyacı vardır. Bunun için geliştirilen Lazartigue Purify Extra, meyve asitleri ile zenginleştirilmiştir. Saç derisini yoğun bir şekilde arındırır ve nazik bir peeling etkisi ile sebum üretimini azaltır. Saçlar hacim ve hafifliğe kavuşur.

İçeriği:

 • Saçı besleyen meyve asitleri.
 • Transparan bir jel yapısı.
 • Aloe özsuyunun tazeliği ile meyve kokularıyla zenginleştirilmiştir

Kerem Kunduracı

Yorumlarınız onay sürecinden sonra yayımlanacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP