+90 (850) 800 20 08

Lumene, Finlandiya’nın cilt bakımında bir numaralı markasıdır. İskandinav doğasından gelen içerikleri ile öne çıkan Lumene, Finlandiya’da dondurucu soğuklarına bile karşı koyabilen ürünleri sizlerle buluşturuyor. Lumene ürünleri cildinizin bu aşırı sıcak veya soğuk havalarda bile korunmasını sağlıyor, nemli ve parlak tutmasına yardımcı oluyor. Lumene ’in ilgi çekici yanlarından bir tanesi ise içeriklerinin çoğu doğal ve vegan olması. Ayrıca geri dönüştürülmüş veya geri dönüştürülebilir ambalajlar da kullanan doğaya saygılı bir firma.

Lumene, 1970 yılından beri güçlü tecrübesini ürünlerine yansıtmıştır. Espoo, Finlandiya bazlı bu firma ismini ise Finlandiya’daki Lummenne gölünden almaktadır.

Lumene Markasının Arkasındaki Fikir

Kuzey Finlandiya’da meyveler, tohumlar, bitkiler, ağaç özleri ve mantarlar binlerce yıl boyunca zorlu bir yıllık ışık döngüsü altında hayatta kalmak ve gelişmek için evrimleşti. Finlandiya  sekiz ay kesintisiz kış karanlığına ve ardından dört ay 24 saatlik yoğun yaz güneşine maruz kalmaktadır.

Bu orijinal ışık olgusu, Kuzey Kutbu bitkilerini benzersiz yüksek düzeyde güçlü besin maddeleri ve antioksidanlar üretmeye teşvik ediyor ve bu, bitki örtüsünün kendisini zorlu çevre koşullarından koruyor. Kışın Kuzey Kutbu sıcaklıkları ve yazın aşırı ışık yoğunluğu, bu benzersiz hayatta kalma becerilerinden yoksun her bitkiyi temelde dondurur veya yakarak öldürür. Lumene bu güçlü bitki örtüsünün kuvvetini ürünlerinde yakalayıp sizlere sunuyor. Bu benzersiz ışık yüklü aktif maddeler sayesinde cildiniz parıl parıl oluyor.

Doğadan Sizlere

Lumene markasının en ilgi çekici yanı ürünlerinin doğallığı.

Yabani Bulut Üzümü

Bu altın meyveler, eşdeğer ağırlıktaki portakallardan iki kat daha fazla C Vitamini içerdikleri için nadir bir Laponya hazinesidir. Eşsiz Arktik ışık döngüsü, serbest radikallerin etkisini azaltarak cildin daha parlak ve ışıltılı görünmesine yardımcı olabilecek son derece yüksek konsantrasyonlarda C vitamini ve antioksidanlar içeren, alışılmadık derecede güçlü bir meyvedir.

Organik Huş Ağacı Sapı

Antik çağlardan beri kullanılan Fin huş ağacı özü, mineraller, amino asitler ve nemlendirici şekerler açısından zengindir. Değişen mevsimler nedeniyle kurumuş cildi nazikçe besler.

Kırmızı Yaban Mersini

Lumene ‘in kırmızı yaban mersinleri sürdürülebilir bir şekilde Finlandiya’daki reçel üretiminin yan kollarından elde edilmektedir. Kırmızı Yaban Mersini, yüksek konsantrasyondaki antioksidanlar nedeniyle cilde olağanüstü faydalar sağlar. Lumene laboratuvarlarında güçlendirilen patentli Kırmızı Yaban Mersini özü, meyvenin kendisinden 40 kat daha yoğun olup, olağanüstü yaşlanma karşıtı özellikler sağlar.

Lumene’in En Çok Tercih Edilen Ürünleri

Lumene Valo Glow Boost Essence

Lumene’nin Valo serumu, cildi serbest radikallerden korurken doğal parlaklığını artırmayı amaçlamaktadır. Bu serumu diğer hafif serumlarla kullanabilir güne nemli ve ışıltılı şekilde uyanabilirsiniz. Dilerseniz makyajınızın altına da uygulayabilirsiniz. C vitamini ve hyaluronik asitle zenginleştirilen serum, cildin nemli görünmesini sağlar ve yüzünüze sanki işlem görmüş bir ışıltı kazandırır. Çabuk emilir, yüzde 90 doğal içeriğe sahiptir ve yüksek miktarda C Vitamini içerir. Formül o kadar ipeksi ve pürüzsüz ki cildinizin çok parlak görünmesini sağlıyor.

Nordic-C Arctic Berry Oil-Cocktail

Bu yağ, parlaklığı artıran C vitamini, Arktik kızılcık tohumu yağı (yağlı cildi dengelemek için) ve cildi yenileyip tazeleyen, parlak ve nemli bırakan yabani Arktik bulut meyvesi ile formüle edilmiştir. Bu iki fazlı ürünü cilt bakımı rutininizin en sonunda nemi hapsetmeye yardımcı olması için kullanabilirsiniz (çalkalamayı unutmayın) veya temizlemeden hemen sonra süper nemlendirici bir serum olarak kullanabilirsiniz.

Vitamin C, B3, B5, E ve Pro-Vitamin A ile güçlendirilmiş formülü, cildi aydınlatmaya, pürüzsüzleştirmeye yardımcı olurken aynı zamanda ciltteki renk eşitsizliklerini dengelemeyi ve güzelliğini korumayı destekler.

Arctic Aqua Foaming Cleanser

Güne merhaba veya elveda derken Finlandiya’nın serin ve canlandırıcı etkisini cildinizde hissetmek isterseniz bu köpüklü temizleyici çok ideal. Yumuşak, pH dostu, hassas köpük formülü ile makyajı ve cildi kurutmadan derinlemesine temizlemeye yardımcı olur. %83 doğal içeriğindeki Organik Huş Ağacı Özü ve Kuzey Kutup Bölgesi’nin Doğal Kaynak Suyu ile ciltte ferah, tazelenmiş bir his bırakır. Şahsen, bu ürünü sabahları kullanıyorum ve canlandırıcı etkisi bağımlılık yapar derecede hoş. Ayrıca cildi tertemiz yapıp güzel bir serpinti bırakıyor.

Fresh Glow Brightening Gel Mask

Donuk ve yorgun ciltler için anında parlaklık artışı sağlayan, Lumene Nordic-C  parlatıcı jel maske, cilde anında yeniden enerji vermek için yabani Arktik bulut meyvesi sirkesinden elde edilen yumuşak doğal AHA soyucu asitlerle cildi eksfoliye eder. Keyifli doku, parlatıcı, C vitamini açısından zengin yabani Arktik bulut meyvesi ile doludur.  Sonuç; Cildinizde anında belirgin bir parıltı ve ışıltınızdan doğan bir gülümseme.

Kerem Kunduracı

Yorumlarınız onay sürecinden sonra yayımlanacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP