+90 (850) 800 20 08

Gerek ev dışından çalışıyor olalım gerek evde, bu sinsice biriken stresimizin bir şekilde deşarj edilmesi gerekiyor. Hepimiz benzersiz bir yapıya sahibiz, kimi spor sever, kimi kitap okumayı, kendimize uygun olan aktiviteyi bulmak biraz deneme ve yanılma yoluna girebilir. Stresi azaltıp, rahatlamanın en iyi yollarından bir tanesi, içimizde bulunduğumuz durumu kabullenip, beklentilerimizi azaltıp, her şey mükemmel olmalı mantalitesinden çıkmak. Şimdiki zamanda kalmak da aynı şekilde önemli, kötü bir dün yüzünden yüzümüzü güldürme potansiyeli olan bugünü mahvetmek anlamsız. “Bugün hayatımda pozitif ne olacak?”. Bunun heyecanıyla yaşamak dün benden ne eksiltti diye düşünmekten çok daha ferahlatıcı.

Bugün bir yenilik arıyorsanız ve astroloji ile ilgileniyorsanız size bir önerimiz var. Burcunuza göre en iyi rahatlama çeşitlerini inceledik ve sizlerle paylaşmak isteriz.

KOÇ

Horoskopun en ateşli ve sınırsız enerjisine sahip olan burç. Doğal olarak da bir koç için rahatlamanın en kolay yollarından biri fiziksel aktiviteden geliyor. Koşu veya yürüyüş, ikisi de sizin için uygun aktiviteler olabilir. Eğer bulunduğunuz çevre dışarıda geçirmek için fazla kalabalıksa, evinizin rahat ortamında bir egzersiz hareketleri ya da evin içini turlamak bile yardımcı olabilir.

BOĞA

Yaşamak için yemeyen, yemek için yaşayan bir burç, boğa. Yiyecek sizin için bir tutku, kendinizi biraz(cık) şımartmaya ne dersiniz? Kalbinize ulaşan yol, hazırlayacağınız yeni bir tariften geçiyor olabilir. Umarız ki, eserinizin tadına bakınca yüzünüzdeki gülümseme, kaygılarınızı yok eder.

İKİZLER

Horoskopun en ateşli ve sınırsız enerjisine sahip olan burç. Doğal olarak da bir koç için rahatlamanın en kolay yollarından biri fiziksel aktiviteden geliyor. Koşu veya yürüyüş, ikisi de sizin için uygun aktiviteler olabilir. Eğer bulunduğunuz çevre dışarıda geçirmek için fazla kalabalıksa, evinizin rahat ortamında bir egzersiz hareketleri ya da evin içini turlamak bile yardımcı olabilir.

YENGEÇ

Narin, korumacı, güvenliğine düşkün ve sevgi dolu. Yengeç burcuysanız ve dünyanın sizi hak etmediğini düşündüğünüz stresli zamanlarda en iyi kaçış noktası yine kendinizde saklı. Kabuğuna çekilmek diğer burçlar için negatif bir anlam taşıyor olabilir ama Yengeç için bu doğru değil. Barış, denge ve harmoniyle eşleştirilen bu burcun en iyi kaçış noktası yine iç dünyası. Kendi konfor alanınızda yumuşak bir yastık ve sıcak bir battaniye altında küçük bir siesta belki de ihtiyacınız olan tek şeydir. Uykunuzu tamamladıktan sonra, kozanızdan çıkıp, majestik bir kelebek gibi yeni bir güne başlamak gibisi yok!

ASLAN

Savanadaki bir aslan kadar gururlu ve kendinden emin bir burç. Hayat bir tiyatro olsaydı, kesinlikle birçok başrollerin çoğunu aslan burçları kapardı. İçinizdeki dolup taşan yaratıcılığı dışarı vermeye ne dersiniz? Belki hafif müzik ve dans, belki uzun zamandır başlamak istediğiniz ama ertelediğiniz bir yaratıcı aktivite, belki de dikiş ya da boyama… Kendi yaratıcılığınızı keşfedip, üstüne gittiğinizde eşsiz yaratıcılığınız için sonsuz opsiyonlara sahip olduğunuzu keşfedeceksiniz.

BAŞAK

En çalışkan, en pratik ve zeki burçlarından biri, başak. Tabi bir yandan da başak burcunun mükemmellik arayan istekleri strese yol açabiliyor. Bahar temizliği ya da evdeki eşyalarınızı yeni bir düzene oturtmak, zihninizi rahatlatıp, sizi sakinleştirebilir. Tertemiz çarşaflara uzanıp, titizlikle düzenlenmiş eşyalarınızı gördüğünüzde umarız yüzünüzde bir tebessüm olur.

TERAZİ

Terazi deyince akla ilk gelen şeylerden biridir denge. Bir yandan içine kapanık, bir yandan dışarı dönük terazi burcu için stresten kurtulmanın en güzel yolu kendi dengesi bulmak. Bunun için de evinizde meditasyonu ya da nefes alma egzersizlerini öneriyoruz.

 

AKREP

  Akrep burcu geçmişteki kötü bir anıya takılıp, strese girebiliyor. Ama sizin için bugüne ve yarına odaklanmanız önemli. Size önerimiz, günün sonunda yaptıklarınızın üstüne düşünüp, kendinize “Bugün yaptığım neyi değiştirirsem, yarınım daha güzel olabilir?” sorusunu sormak. Düzen ve seremonileriyle tanınan bir burca sahipsiniz, günlük tutmayı bile düşünebilirsiniz.

YAY

Yay burcunun maceracı ruhunu evde dizginlemek zor ama imkânsız değil. Evde de favori atıştırmalıklarınız ile bir dizi eşliğinde serüvene çıkabilirsiniz. Diziniz bittikten sonra, rahatlayan vücudunuz eminiz ki size teşekkür edecektir.

OĞLAK

Hırslı, organize ve sonuç odaklı oğlak burcu, farkında olmadan hayatta çok hızlı gidebilir. Bunun sonucundan doğan yorgunluk da stresle yüz yüze bırakabilir sizi. Bu yüzden size önerimiz, biraz yavaşlayıp yoga denemeniz. Düzenli nefes alışverişleriyle ve nazik açma-germe hareketleriyle bu stresin üstünden gelmeniz mümkün.

KOVA

Kova burcunu tamamlayan iki özelliktir, zekâ ve yaratıcılık. Bu iki özelliğinizi de kullanabileceğiniz bir aktivite olarak yapboz yapmayı, bulmaca çözmeyi ya da bir eşiniz ya da dostunuzla masa oyunu oynayabilirsiniz. Hava gibi bilge olan bu burcun zihinsel aktiviteler yapması, yardımcı olacaktır.

BALIK

Duyguları doruğunda hisseden, iflah olmaz romantik bir burç. Empati yeteneğiz de güçlü olsa da biraz yalnız zaman geçirmek sizin için faydalı olacaktır. Başkalarını ve getirdikleri duyguları bir süreliğine askıya takıp, kendiniz için rahatlatıcı bir banyo seansı düzenleyebilirsiniz.

Yorumlarınız onay sürecinden sonra yayımlanacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP