+90 (850) 800 20 08

Melissima Ailesine Norveç’ten Omega-3 Desteği: Ballstad

Öncelikle Melissima ailesine hoş geldin Ballstad!

Ballstad’ın uzmanlık alanı, EPA ve DHA açısından zengin, yüksek kaliteli bir omega-3 takviyeleri. Balık yağlarını saflık kriterlerine uygun bir şekilde üretip, Norveç’in en iyisini sizlere sunmayı amaçlıyor.

Tüm balık yağlarını Norveç, Brattvåg’da, dünyanın en iyi üretim tesislerinde üreten Ballstad, ürünlerin tazeliğini korumak için balık yağının üretiminden kapsülleme ve paketlemeye kadar tüm üretim sürecini titizlikle yapıyor. Öte yandan üretim tesislerinde ağırlıklı olarak hidroelektrik enerji kullanılıyor. Buna ek olarak, tesislerinde biyolojik yakıt olarak balık yağı yan ürünlerini kullanılıyor. Bu sayede atık madde üretmeyerek, çevreye duyarlı bir marka olduğunu da kanıtlıyor Ballstad.

Ballstad Kimdir?

Ballstad, Norveç’in kuzeyinde küçük bir balıkçı köyüdür. Markanın kurucusu Odd Roar Olsen de bu köyde doğup büyümüştür. Ballstad köyünden ayrılıp kendini iş hayatına veren Odd Roar Olsen, zorlu deneyimlerinden sonra vücut ve zihin dengesinde gerilemeler sezdi. Tabi bir balıkçı köyünde büyüyüp omega-3 bazlı bir diyetle gelişen Odd Roar Olsen, köyünden ayrıldıktan sonra diyetinin omega-3 açısından fakir kaldığını gözlemledi.

Bunun çaresini de Ballstad markasını kurarak buldu. Saf ve taze balıklardan üretilen, onlarca yıl deneyime sahip kişiler tarafından geliştirilen, yüksek konsantrasyona sahip ve vücudun tüm omega-3 ihtiyaçlarını giderecek ürünlerini toplumun beğenisine sundu.

Şimdiki hayatını, İstanbul’da, iki çocuğu ve eşiyle sürdüren Odd Roar Olsen, hayatının temposu için çok fazla enerjiye gereksinim olduğunu savunuyor. Bu gereken enerjiyi de “Omega 3” sayesinde bulduğunu belirtiyor. “Omega-3 Hareketi” ile hepimiz bu daha enerjik ve daha dengeli hayatlara kavuşabiliriz!

Omega-3 nedir?

Omega-3, vücudunuzda önemli rol oynayan ve birçok sağlık yararı sağlayabilen bir yağ asidi ailesidir. Fakat vücudumuz kendi kendine Omega-3 üretemediğinden, takviyemizi diyetimizden almak zorundayız. En önemli üç tip Omega-3; ALA (alfa-linolenik asit), DHA (dokosaheksaenoik asit) ve EPA’dır (eikosapentaenoik asit). ALA esas olarak bitkilerde bulunurken, DHA ve EPA çoğunlukla hayvansal gıdalarda ve alglerde görülür. Omega-3 açısından zengin yağ gıdalar arasında balık, balık yağları, keten, çiya tohumları ve cevizde bulunur. Bu gıdaları tüketmeyen insanlar için ise, balık yağı veya alg yağı gibi bir omega-3 takviyesi sıklıkla tavsiye edilir.

ALA

Alfa-linolenik asit (ALA), diyetinizdeki en yaygın omega-3 yağ asididir. Vücudumuzda esas olarak enerji için kullanır, ancak biyolojik olarak aktif omega-3, EPA ve DHA formlarına da dönüştürülebilir.

ALA, keten tohumu, keten tohumu yağı, kanola yağı, çiya tohumu, ceviz, kenevir tohumu ve soya fasulyesi gibi gıdalarda bulunur.

EPA

Eikosapentaenoik asit (EPA) çoğunlukla yağlı balıklar ve balık yağı gibi hayvansal ürünlerde bulunur. Bununla birlikte, bazı mikro algler de EPA içerir.

DHA

Dokosaheksaenoik asit (DHA) vücudunuzdaki en önemli omega-3 yağ asididir. Beyninizin, gözlerinizin retinasının ve diğer birçok vücut parçasının önemli bir yapısal bileşenidir.

EPA gibi, esas olarak yağlı balıklar ve balık yağı gibi hayvansal ürünlerde görülür. Otla beslenen hayvanlardan elde edilen et, yumurta ve süt ürünleri de önemli miktarlarda içerme eğilimindedir.

DHA esas olarak hayvansal ürünlerde bulunduğundan, vejetaryenler ve veganlar genellikle DHA eksikliği çekebilir.

Omega-3 yağ asitleri ne işe yarar?

 • Omega-3 yağ asitleri, özellikle DHA, beyniniz ve retinalarınız için hayati öneme sahiptir.
 • Ek olarak, yeterli omega-3 alımı yetişkinler için güçlü sağlık yararlarına sahip olabilir. Bu özellikle uzun zincirli formlar, EPA ve DHA için geçerlidir.
 • Çalışmalar, omega-3 yağ asitlerinin meme kanseri, depresyon, DEHB ve çeşitli enflamatuar hastalıklar dahil olmak üzere her türlü hastalığa karşı koruyabileceğini göstermektedir.
 • Vücudumuzdaki her hücrenin zarı bu yağ asitleri ile kaplıdır. Hücre zarı, besinlerin hücreye girişini ve gereksiz maddelerin hücreden atılmasını sağlar. Sağlıklı zarları olmayan hücreler, akışkanlıklarını, bütünlüklerini ve diğer hücrelerle iletişim kurma yeteneklerini kaybeder, bu da sağlık sorunlarına yol açabilir.

Ballstad Omega -3

Norveç’ten saf Omega-3

 • 1050 mg. 3 küçük ve yutulması kolay kapsül içeren dozaj, Uluslararası Sağlık Örgütü tarafından günlük olarak tavsiye edilen doğru miktarda EPA (540 mg.) ve DHA (390 mg.) alımını sağlar.
 • Formülü trigliserit formundadır ve kokusuzdur.
 • 93 adet küçük kapsül içerir
 • Omega-3: 1050 mg
 • EPA: 540 mg
 • DHA: 390 mg
 • Diğer Omega-3 yağ asitleri: 120 mg
 • Kapsül balık jelatininden hazırlanmıştır.

Ballstad Balık Kolajeni

Norveç’ten Gelen Saf Balık Kolajeni

 • Kolajen tozu, Kuzey Atlantik Okyanusu’nda avlanan Morhua (Gadus morhua) derisinden yapılır.
 • Ürün hidrolize edilir ve enzimatik olarak işlenir, ardından püskürtülerek kurutulur ve granül haline getirilir.
 • Kolajen, vücutta bağ dokusu ve deride bulunan doğal bir bileşendir ve eklem ve tendonların büyük bir bölümünü oluşturur.
 • 20’li yaşların ortalarından itibaren vücudun doğal kolajen üretimi azalmaktadır.
 • Ürün 1 aylık kullanım içindir ve hidrolize balık derisinin Kolajen peptitlerinden yapılan 160 gram Tip 1 Norveç Balık Kolajeni içerir.

Yorumlarınız onay sürecinden sonra yayımlanacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP