+90 (850) 800 20 08

“Kendini bilmek mutluluğun garantisi değildir,
ancak mutluluk için ilk adımdır ve ona savaşma cesareti sağlar.”

-Simone de Beauvoir

8

Kadınlar toplumsal yaşamın her alanında eşittir. Kadın ve kız çocukları için eşitlik sadece en önemli insan haklarından biri değil, aynı zamanda sürdürülebilir sosyal gelişmenin vazgeçilmez bir parçasıdır. Bizden sonra gelecek nesillerin de yaşamlarını güvence altına almak için, uluslar, kadınlarının ve kızlarının filizlenmeleri için her imkânı sunmalıdır.

Siz evlerimizin temelisiniz. Ailenin temeli atılmadan, direkler bir işe yaramaz. Bir yuvanın temeli sağlamsa, her türlü felakete karşı dayanır ve ayakta kalır. Yeri gelir dalgakıranımız, yeri gelince sağanak yağmurlardan sığınağımız, yeri gelince de günümüze doğan güneşimizsiniz.

Kadınlardan yoksun bir yaşam, renksiz bir çöl, müzikten yoksun bir hayat, kahkahadan eser bir yaşamdır. Kimi annemiz, kimi dostumuz, kimi kızımız, kimi hayatımız, ama hepsi canımız kadınlar, iyi ki varsınız. Hakkınızı arayan yapınızı, inancınızı ve özgüveninizi asla kaybetmeyin. Sizi siz yapan her özelliğiniz, bir kar tanesi kadar eşsiz.

Sizlerden gelen ilhamla daha güzel bir hale geliyor bu dünya. Alevleriniz söndüğünde, tüm enerjinizi yitirdiğinizde ve yenik düştüğünüzü hissettiğinizde, korkmayın. Aradığınız güç kendinizde saklı. Küllerinden doğan bir Anka kuşu misali tekrar dirilmek de sizin elinizde.

Kadınlar, sizinle her günümüz bir hediye ama burada sınırlı kalmıyor güzel ellerinizin değdiği alanlar. Halide Edib Adıvar ile bilgilendik, Sabiha Gökçen ile uçtuk, Nene Hatun ile savaştık, Sertap Erener ile raks ettik, Filenin Sultanları ile sevindik. Tek tek yazmaya satırların yetmeyeceği gururlar yaşattınız bizlere. Geçmişimizi nasıl beraber yazdıysak, geleceğimiz de sizin elinizde.

Melissima Ailesi olarak sizi anlıyoruz. Sizin ihtiyaçlarınızı tahmin etmemize gerek yok. Çünkü sizinle bu ihtiyaçları paylaşıyoruz. Tüm istekleriniz için buradayız. Ellerimizde sıcak bir kahve, dudaklarımızda bol köpüklü bir sohbet, sizleri sıcak bir gülümsemeyle ağırlamak bize neşe getiriyor.

Her zaman yanınızdayız,
Hak ettiğiniz değerin farkındayız,
Yolcuyuz sizinle, birlikte yürüyoruz,
Yolumuz sonsuz, sizlerle gülüyoruz.

∞ M

Yorumlarınız onay sürecinden sonra yayımlanacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP